Povinné ručení mPojištění.cz
Jsme specialisté na povinné ručení
Ušetříte až 70% z běžné ceny
Originály dokumentů ihned poštou

Pojišťovny

Loga pojišťoven

Pojistěte se snadno

  • Zadejte základní údaje do kalkulačního formuláře
  • Porovnejte si nabídky v přehledné tabulce
  • Vyberte si povinné ručení, které vám nejvíce vyhovuje
  • Zadejte doplňující údaje pro přípravu pojistné smlouvy
  • Uzavřete povinné ručení
Podrobnější popis:
Jak uzavřít
povinné ručení
Nové okno

Jak změnit pojišťovnu

Ušetřete až několik tisíc korun každý rok. Se změnou pojišťovny vám pomůžeme.
Více informací Nové okno

Klientská linka

pondělí až pátek 9:00–16:00

731 041 860

Začala motorkářská sezóna

Už dávno neplatí, že motorky jsou zábavou mladých řidičů. Stále častěji můžeme na silnicích potkat zkušené a ostřílené motorkáře vyššího věku. Ale ať je řidič mladý nebo starší, pořád platí, že ani velké množství najetých kilometrů a dlouholetá praxe nezaručují, že se motorkář vrátí domů zdravý. Zejména na jaře kdy na vozovce leží zbytky posypového materiálu ze zimy.
Je důležité si uvědomit, že zatímco naleštěné motorky stály přes zimu v garáži, reflexy jejich majitelů nebyly trénovány a zpomalovaly se. Před první větší jarní jízdou je rozumné motorku projet na méně frekventovaných silnicích za malého provozu a znovu si oživit svoje reflexy.

Ale i přesto že má motorkář praxi a zkušenosti a na jaře se nevrhl se svým strojem bezhlavě do hustého provozu, hrozí řidičům motocyklistům nezanedbatelné nebezpečí. Motorkář je totiž při dopravní nehodě výrazně častěji poškozeným, než viníkem nehody a to až pětinásobně! Hlavní příčinou těchto nehod je nedání přednosti v jízdě. Řidiči automobilů totiž přes zimu motorkáře nepotkávali a mnohdy je přestali vnímat a registrovat.

Dobrou zprávou je, že se snížil meziročně počet lehčích a středně těžkých úrazů zhruba o 20%. Odborníci toto připisují především osvětě v oblasti výstroje motorkářů. Dnešní oblečení kde je hlavní bezpečnostní helma, speciální oděv s integrovanými chrániči a v neposlední řadě ochranné rukavice a motorkářské boty hrají veledůležitou roli při zajištění bezpečnosti motorkářů.
Na silnici se může stát ledasco - typické jsou srážky dvou nebo i více motorek kdy při projížďce jeden nečekaně zabrzdí, což ostatní účastníci jízdy nečekají. Ovšem tyto nehody nekončí zpravidla tragicky. Přesto ale u dvou třetin nehod motorek jsou škody na strojích totální a nevyplatí se je opravovat Průměrná škoda z havarijního pojištění je dnes 68 tisíc Kč.

Nebezpečí hrozí motorkářům i v zahraničí, kdy si i nezkušení motocyklisté půjčí na dovolené motorku nebo skútr a při neznalosti "místních dopravních předpisů" dochází k častým nehodám. Nejčastějšími úrazy jsou spáleniny od výfuků a zlomeniny. Nejvíce dovolenkových úrazů se loni přihodilo v Řecku a také v Thajsku a Vietnamu kde jsou motorky a skútry běžným dopravním prostředkem.

Až vyjedete letos se svými miláčky na silnice, jezděte opatrně, vždyť výkon dnešních motorek je mnohdy vyšší než u některých automobilů!

15. 5. 2012

mPojištění.cz | povinné ručení online
© mPojištění.cz 2010 - 2015
Wellness pobyty     Pneuservis, autoservis, pneumatiky, pneu