Povinné ručení mPojištění.cz
Jsme specialisté na povinné ručení
Ušetříte až 70% z běžné ceny
Originály dokumentů ihned poštou

Pojišťovny

Loga pojišťoven

Pojistěte se snadno

  • Zadejte základní údaje do kalkulačního formuláře
  • Porovnejte si nabídky v přehledné tabulce
  • Vyberte si povinné ručení, které vám nejvíce vyhovuje
  • Zadejte doplňující údaje pro přípravu pojistné smlouvy
  • Uzavřete povinné ručení
Podrobnější popis:
Jak uzavřít
povinné ručení
Nové okno

Jak změnit pojišťovnu

Ušetřete až několik tisíc korun každý rok. Se změnou pojišťovny vám pomůžeme.
Více informací Nové okno

Klientská linka

pondělí až pátek 9:00–16:00

731 041 860

Povinné ručení – ceníky

Předtím než s nově pořízeným vozidlem vyjedeme na silnici, máme ze zákona povinnost vozidlo nejen zaregistrovat na dopravním inspektorátu, ale také i pojistit proti škodě způsobené provozem vozidla, tedy sjednat si povinné ručení. Za poslední desetiletí se situace s povinným ručením velmi změnila. Dříve nabízela povinné ručení pouze jedna pojišťovna, jednalo se tedy o jediný produkt na trhu. V pojišťovně předložili zájemci o povinné ručení ceník, ve kterém si našel kategorii svého vozidla a ihned věděl, jednak kolik bude za povinné ručení platit a také rozsah poskytovaných služeb.

Jak porovnat ceníky povinného ručení

Dnes má produkt povinného ručení ve své nabídce většina pojišťoven. Jejich varianty se výrazně liší a to jak cenou, tak i službami. Pokud se podrobněji podíváme na příčiny rozdílů mezi ceníky povinného ručení, zjistíme, že důvodů je více.

Jedním z nich je segmentace. Pod tímto slovem se skrývá zařazení klienta či vozidla podle určitých kritérií, na jejichž základě získá na pojistném přirážku či slevu. V praxi to pak znamená, že pojišťovny odlišně oceňují údaje jako např. bydliště či věk klienta, stáří vozidla, použití vozidla aj. Způsob segmentace je u každé pojišťovny jiný, pokud jste dle ceníku povinného ručení u jedné pojišťovny zařazeni do „levnějšího“ regionu, nemusí totéž platit i u druhé.

Dalším důvodem odlišné ceny bývají balíčky služeb již obsažené ve vybraném pojištění. Zpravidla se jedná o asistenční služby, které se navzájem liší jak svými pojistnými limity (maximální částka vyplacena pojišťovnou), tak i rozsahem poskytovaných služeb. Kvalitní asistenční službu ocení jistě každý, kdo se dostane do nesnází a to jak v České republice, tak i v zahraničí. Některé pojišťovny nabízejí se základním pojištěním odpovědnosti z provozu vozidla asistenční pomoc nejenom v případě nehody, ale také v případě poruchy.

Pro důkladné porovnání ceníků povinného ručení nejlépe poslouží online srovnávač, který zohlední všechny faktory a ukáže vždy ty nejvýhodnější nabídky, včetně nejlevnějšího povinného ručení.

mPojištění.cz | povinné ručení online
© mPojištění.cz 2010 - 2015
Wellness pobyty     Pneuservis, autoservis, pneumatiky, pneu