Povinné ručení mPojištění.cz
Jsme specialisté na povinné ručení
Ušetříte až 70% z běžné ceny
Originály dokumentů ihned poštou

Pojišťovny

Loga pojišťoven

Pojistěte se snadno

  • Zadejte základní údaje do kalkulačního formuláře
  • Porovnejte si nabídky v přehledné tabulce
  • Vyberte si povinné ručení, které vám nejvíce vyhovuje
  • Zadejte doplňující údaje pro přípravu pojistné smlouvy
  • Uzavřete povinné ručení
Podrobnější popis:
Jak uzavřít
povinné ručení
Nové okno

Jak změnit pojišťovnu

Ušetřete až několik tisíc korun každý rok. Se změnou pojišťovny vám pomůžeme.
Více informací Nové okno

Klientská linka

pondělí až pátek 9:00–16:00

731 041 860

Nejlevnější povinné ručení

Každý z nás si vybírá povinné ručení podle jiných kritérií. Někdo se nezabývá nabídkami jednotlivých pojišťoven a zkrátka si své povinné ručení sjedná u nejbližší pojišťovny. Jiný zase preferuje pouze jednu oblíbenou pojišťovnu a u ní uzavírá všechna pojištění, aniž by se předem informoval, jaké možnosti nabízí konkurence. A poslední skupinou jsou lidé, kteří vědí, že v nabídkách pojištění jsou značné cenové i produktové rozdíly. Proto si chtějí nejprve vše porovnat a rozmyslet, která z nabízených variant je pro ně ta nejvýhodnější. V mnoha případech se jako nevýhodnější nabídka jeví právě nejlevnější povinné ručení.

Jak poznat skutečně nejvýhodnější povinné ručení

Nabízí se odpověď, že nejvýhodnější povinné ručení poznáme jednoduše podle nejnižší ceny. Tedy nejlevnější povinné ručení. To však nemusí být vždy pravda. Může se stát, že částku, kterou ušetříme na platbách pojistného, několikanásobně zaplatíme např. za odtah nepojízdného vozidla, který by u jiné varianty povinného ručení provedla asistenční služba zdarma. Zvláště patrné je to u dnes oblíbených nízkonákladových povinných ručení, kde je cena nejnižší, ale rozsah asistenčních služeb je omezen na minimum, nebo jsou tyto služby vypuštěny úplně.

Proč nejlevnější povinné ručení nemusí být nejvýhodnější

Nízká cena povinného ručení obvykle znamená i nižší limity pojistného krytí. Zákonem stanovené minimum je 35 mil. za škodu způsobenou na majetku cizích osob a 35 mil. Kč za škodu na zdraví cizích osob. Tato částka se na první pohled může zdát jako dostatečná, ale existují případy kdy léčebné výlohy za zranění s trvalými následky, ke kterým dochází při dopravních nehodách, tuto sumu překračují.

Vyšší limity za škody způsobené na majetku cizích osob vám poskytují dokonalou ochranu například v případě zavinění rozsáhlé nehody, ať už na dálnici, či na běžné komunikaci, kde může dojít k významné ekologické škodě (zavinění převráceného kamionu s nebezpečným odpadem). Za těchto a jiných podobných okolností nemusí nejlevnější povinné ručení znamenat opravdovou konečnou úsporu.

Pojišťovny proto nabízejí rozšířené limity pojistného krytí a zájemci musí přirozeně počítat s jejich vyšší cenou. Pojišťovny obvykle nabízejí tři odstupňované varianty pojistných limitů a vy sami si můžete jejich cenové rozdíly velmi pohodlně porovnat například prostřednictvím našeho kalkulátoru.

Povinné ručení si ze zákona musí sjednat každý majitel motorového vozidla, jinak mu v lepším případě hrozí pokuta a v tom horším případě splácení mnohamilionové částky za škody, které způsobí při dopravní nehodě. Je na každém, jakou variantu povinného ručení si zvolí. Pokud se rozhodnete pro nejlevnější povinné ručení na trhu, musíte počítat s omezenými službami a základními limity plnění. Naopak to ale neplatí! Skutečnost, že je povinné ručení nejdražší, neznamená, že poskytuje tu nejlepší ochranu a služby. Předtím než si povinné ručení sjednáte, porovnejte si nabídky různých pojišťoven, nejlépe v nezávislém porovnávacím kalkulátoru.

mPojištění.cz | povinné ručení online
© mPojištění.cz 2010 - 2015
Wellness pobyty     Pneuservis, autoservis, pneumatiky, pneu