Povinné ručení mPojištění.cz
Jsme specialisté na povinné ručení
Ušetříte až 70% z běžné ceny
Originály dokumentů ihned poštou

POVINNÉ RUČENÍ

  • Porovnání povinného ručení do jedné minuty
  • Ušetříte až 70% z běžné ceny
  • Pojištění si sjednáte jednoduše online
Více informací >
 

Pojišťovny

Loga pojišťoven

Pojistěte se snadno

  • Zadejte základní údaje do kalkulačního formuláře
  • Porovnejte si nabídky v přehledné tabulce
  • Vyberte si povinné ručení, které vám nejvíce vyhovuje
  • Zadejte doplňující údaje pro přípravu pojistné smlouvy
  • Uzavřete povinné ručení
Podrobnější popis:
Jak uzavřít
povinné ručení
Nové okno

Jak změnit pojišťovnu

Ušetřete až několik tisíc korun každý rok. Se změnou pojišťovny vám pomůžeme.
Více informací Nové okno

Klientská linka

pondělí až pátek 9:00–16:00

731 041 860

Povinné ručení

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, tzv. povinné ručení, je v České republice povinné dle zákona pro každého majitele vozidla.Povinné ručení slouží k pokrytí škod na zdraví a majetku, které způsobí provozovatel vozidla někomu jinému.

Povinné ručení porovnání pro všechny druhy vozidel

Ať potřebujete porovnat možnosti povinného ručení pro osobní automobil, motocykl, dodávku či přívěsný vozík, naše kalkulačka rychle spočítá a porovná ceny pro jakékoliv vozidlo. Služba povinné ručení porovnání vám pomůže i při srovnání nabídek na pojištění nákladních vozidel, stavebních vozidel a strojů.

Kalkulačka povinného ručení vám ušetří čas i nervy

Kalkulačka povinného ručení na mPojištění.cz vám porovnání jednotlivých nabídek a variant velmi usnadní. Sazby v porovnávací kalkulačce aktualizujeme vždy s platností nových ceníků povinného ručení a jsou v ní zohledněny všechny aktuální slevy, internetové slevy a akční nabídky.
Nástroj povinné ručení kalkulačka pro vás porovná nejvýhodnější aktuální varianty na pojištění vašeho vozidla. Kalkulačka je zpracována tak, aby byla velmi rychlá. Proto celý výpočet všech variant povinného ručení na vaše vozidlo je otázkou pouze několika málo vteřin.

Kdo má povinnost se pojistit

Každé vozidlo, které je provozováno, musí mít dle zákona č. 168/1999 Sb. uzavřeno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.
Povinnost uzavřít povinné ručení má každý vlastník vozidla a v případě, že tuto zákonnou povinnost nesplní, hrozí mu pokuta.

Jízda bez povinného ručení může přijít draho, i když řidič žádnou nehodu nezpůsobí. Pokud bude nepojištěné vozidlo provozováno, jedná se o přestupek, za který může být uložena pokuta ve výši 5 000 až 40 000 Kč.

Od 1. ledna 2009 platí také povinnost za každý den, kdy vozidlo nebylo pojištěno, uhradit příspěvek do garančního fondu České kanceláře pojistitelů. Vyplatí se tedy mít povinné ručení uzavřené a také vždy řádně zaplacené.

Ten, kdo povinné ručení neuzavře a způsobí vozidlem někomu jinému škodu na zdraví nebo na majetku, musí uhradit veškerou škodu z vlastních prostředků. Česká kancelář pojistitelů ze zákona tyto prostředky od škůdce velmi účinně vymáhá.

Povinné ručení chrání vlastníka, provozovatele a řidiče

Povinné ručení řeší za provozovatele vozidla mnoho velkých starostí, které mohou v souvislosti s provozem vozidla vzniknout.

Při nehodě často nejde jen o hmotné škody v řádech desetitisíců či statisíců korun. Pokud viník způsobí újmu na zdraví, mohou náklady na léčbu a následnou zdravotní péči dosáhnout miliónů korun. A takto vysoké škody není většinou škůdce schopen vlastními finančními prostředky pokrýt ani za několik let.

Povinné ručení mimo území ČR

Povinné ručení platí i pro cesty do zahraničí, a to jak na celém území Evropské unie, tak i v řadě dalších evropských států. Seznam zemí, které jsou zapojeny do systému zelených karet, je uveden přímo na zelené kartě. Navíc pojišťovny mohou územní platnost tohoto pojištění rozšířit i nad tento rámec pro země, s jejichž národní kanceláří uzavřela Česká kancelář pojistitelů dohodu.

Limity plnění

Zákon č. 168/1999 Sb. stanovuje pro pojišťovny minimální limity plnění. V případě vzniklé škody je pojišťovna povinna krýt škody ve výši 35 mil. Kč pro škodu na zdraví, a také 35 mil. Kč pro škodu na majetku. Kromě těchto minimálních limitů nabízejí pojišťovny standardně i limity vyšší, za nepatrně vyšší cenu. Jejich maximální hranice nejsou v zákoně stanoveny, ale musí být vždy výslovně uvedeny v pojistné smlouvě.

Povinné ručení srovnání a vyhodnocení nabídek

Využijte srovnání povinného ručení i doplňkového připojištění v online kalkulátoru na mPojištění.cz. Rychle a přehledně porovnáte nejvýhodnější nabídky, získáte internetové slevy a můžete snadno uzavřít povinné ručení online.


mPojištění.cz | povinné ručení online
© mPojištění.cz 2010 - 2015
Wellness pobyty     Pneuservis, autoservis, pneumatiky, pneu