Povinné ručení mPojištění.cz
Jsme specialisté na povinné ručení
Ušetříte až 70% z běžné ceny
Originály dokumentů ihned poštou

Pojišťovny

Loga pojišťoven

Pojistěte se snadno

  • Zadejte základní údaje do kalkulačního formuláře
  • Porovnejte si nabídky v přehledné tabulce
  • Vyberte si povinné ručení, které vám nejvíce vyhovuje
  • Zadejte doplňující údaje pro přípravu pojistné smlouvy
  • Uzavřete povinné ručení
Podrobnější popis:
Jak uzavřít
povinné ručení
Nové okno

Jak změnit pojišťovnu

Ušetřete až několik tisíc korun každý rok. Se změnou pojišťovny vám pomůžeme.
Více informací Nové okno

Klientská linka

pondělí až pátek 9:00–16:00

731 041 860

Povinné ručení počítané dle řidiče „Naše auto” zabodovalo. Počet smluv už překročil hranici 400 000

Počet vozidel pojištěných na povinné ručení u ČSOB Pojišťovny překročil na počátku října poprvé hranici 400 000. Rychlý nárůst nových smluv zaznamenala ČSOB Pojišťovna zvláště od června, kdy jako novinku uvedla na trh pojištění Naše auto, umožňující získat povinné ručení za příznivou cenu i majitelům silnějších a dražších aut. Vzhledem k tomu, že se současně velmi úspěšně vyvíjel i prodej havarijního pojištění, posílila ČSOB Pojišťovna celkově svou tržní pozici v pojištění vozidel.

„Dosavadní výsledky prodeje pojištění Naše auto předčily naše očekávání. Jen za čtyři měsíce od uvedení na trh si ho sjednaly desítky tisíc motoristů, a počet individuálních smluv tak během této krátké doby vzrostl o sedm procent,” řekl Jaroslav Král, ředitel odboru řízení produktů neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny, podle nějž však zvýšený zájem registrovala pojišťovna i u flotilového pojištění pro firmy a podnikatele.

S pojištěním Naše auto zavedla ČSOB Pojišťovna revoluční způsob určování pojistného, ve kterém hlavní roli nehraje pojišťované vozidlo, ale individuální charakteristiky řidiče: jak dlouho jezdí bez nehod, kolik mu je let a kde bydlí. Do výpočtu pojistného se navíc namísto dosavadního objemu motoru promítá výkon, který lépe koreluje s výší škod než kubatura. Díky tomuto nastavení dostanou dobří řidiči velmi příznivou cenu pojištění bez ohledu na to, jestli jezdí v malé fabii, větší octavii nebo třeba i v silném terénním autě, což dosud nebylo možné. Například roční povinné ručení na nový Volkswagen Golf Plus 1.6 lze nyní získat již za 1 993 Kč.

Více zaměřené na osobu řidiče je nyní také havarijní pojištění ČSOB Pojišťovny, ve kterém se podobně jako u povinného ručení přihlíží jak dlouho jezdí bez nehod, k velikosti obce, v níž majitel vozu bydlí. Navíc ČSOB Pojišťovna snížila ceny havarijního pojištění pro novější vozidla a pro některé značky včetně například VW. Zlevnila rovněž pojištění odcizení vozu. To vše přispělo k tomu, že od června do září se počet individuálních pojistných smluv na havarijní pojištění zvýšil o nebývalých 11 procent.

24. 10. 2011

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB Pojišťovny

mPojištění.cz | povinné ručení online
© mPojištění.cz 2010 - 2015
Wellness pobyty     Pneuservis, autoservis, pneumatiky, pneu