Povinné ručení mPojištění.cz
Jsme specialisté na povinné ručení
Ušetříte až 70% z běžné ceny
Originály dokumentů ihned poštou

Pojišťovny

Loga pojišťoven

Pojistěte se snadno

  • Zadejte základní údaje do kalkulačního formuláře
  • Porovnejte si nabídky v přehledné tabulce
  • Vyberte si povinné ručení, které vám nejvíce vyhovuje
  • Zadejte doplňující údaje pro přípravu pojistné smlouvy
  • Uzavřete povinné ručení
Podrobnější popis:
Jak uzavřít
povinné ručení
Nové okno

Jak změnit pojišťovnu

Ušetřete až několik tisíc korun každý rok. Se změnou pojišťovny vám pomůžeme.
Více informací Nové okno

Klientská linka

pondělí až pátek 9:00–16:00

731 041 860

Povinná zimní výbava

Na některých úsecích pozemní komunikace se můžeme setkat s dopravní značkou "Zimní výbava". Po takto značených silnicích se smí pohybovat pouze vozidlo vybavené zimními pneumatikami.

Každý řidič by měl vědět, že jízdní vlastnosti pneumatik se s klesající teplotou povrchu silnic a okolního vzduchu mění. Pokud teplota klesne hluboko pod bod mrazu, může být změna přímo dramatická. Pro většinu obyvatel České republiky se tak stalo běžnou rutinou, že s přicházejícím chladným obdobím "přezují" své vozidlo z letních pneumatik na zimní. Existují však stále i řidiči, kteří zimní pneumatiky nepoužívají. Ať už jsou jejich důvody jakékoliv, faktem zůstává, že v mnoha případech právě oni bývají příčinou nebezpečných dopravních situací a nehod.

Povinná zimní výbava

Prvním vítaným počinem v této věci je zavedení nové značky "Zimní výbava" vyhláškou č. 202/2008 Sb., která označuje úseky silnic, kam mohou v období od 1. listopadu do 1. dubna vjíždět pouze vozidla vybavená zimními pneumatikami. O umístění značky na rychlostních silnicích a dálnicích rozhoduje Ministerstvo dopravy. Ostatní dopravní komunikace jsou pak ve správě obcí a krajů, které značku umisťují podle svého uvážení. Ucelený seznam všech pozemních komunikací s povinnou zimní výbavou prozatím nezveřejnila žádná z celostátních institucí. Plošná povinnost měnit pneumatiky prozatím není v České republice zavedena.

Vyhláška také stanovuje minimální hloubku dezénu zimních pneumatik na hnací nápravě. U vozidel s hmotností do 3,5 tuny jsou to 4 mm a u vozidel s hmotností nad 3,5 tuny je minimální hloubka dezénu 6 mm. Doporučujeme proto hloubku vzorku zimních pneumatik průběžně kontrolovat.

Všem účastníkům provozu, kteří budou využívat úseků silnic označených značkou zimní výbava v daném období bez zimních pneumatik či s nízkým vzorkem, hrozí bloková pokuta 2000,- Kč a jeden trestný bod.

mPojištění.cz | povinné ručení online
© mPojištění.cz 2010 - 2015
Wellness pobyty     Pneuservis, autoservis, pneumatiky, pneu