Povinné ručení mPojištění.cz
Jsme specialisté na povinné ručení
Ušetříte až 70% z běžné ceny
Originály dokumentů ihned poštou

Pojišťovny

Loga pojišťoven

Pojistěte se snadno

  • Zadejte základní údaje do kalkulačního formuláře
  • Porovnejte si nabídky v přehledné tabulce
  • Vyberte si povinné ručení, které vám nejvíce vyhovuje
  • Zadejte doplňující údaje pro přípravu pojistné smlouvy
  • Uzavřete povinné ručení
Podrobnější popis:
Jak uzavřít
povinné ručení
Nové okno

Jak změnit pojišťovnu

Ušetřete až několik tisíc korun každý rok. Se změnou pojišťovny vám pomůžeme.
Více informací Nové okno

Klientská linka

pondělí až pátek 9:00–16:00

731 041 860

Poškození vozidla vlivem špatného stavu vozovky

Mnoho řidičů, kteří se pohybují se svým vozidlem po českých silnicích a dálnicích, si často zasteskne nad neutěšeným stavem těchto komunikací. Slova jako výmoly, výtluky, nebo zvlněná dálnice už patří do běžného slovníku našich řidičů. Zejména po zimě, která obvykle ještě zhorší stav silnic.

Občas se řidič nestihne vyhnout výmolu a následkem je prasklá pneumatika, poškozený disk, nebo zničená poloosa. Z ankety pojišťovny Direkt vyplývá, že s poškozením vozidla vlivem stavu vozovky má zkušenost již 26% řidičů, a při vyhýbacím manévru před nerovností vozovky způsobilo dopravní nehodu dokonce 36% vyhýbajících se řidičů. Nejčastějším typem poškození vozu vlivem závady na vozovce jsou poškozené disky, pneumatiky a ramena náprav.

Ano, ankety jsou pro pojišťovny zajímavým zdrojem informací. Náměty získané anketami mohou pojišťovny uplatnit ve své nabídce pojistných produktů, nebo mohou o některé náměty rozšířit své stávající produkty. Jednou z pojišťoven, která využila invence svých klientů je DIRECT pojišťovna. Výsledkem je, že pojišťovna DIRECT nabízí pojištění proti špatnému stavu vozovky.

Cena za špatný stav vozovky

Z ankety DIRECT pojišťovny také vyplývá, že po poškození vozidla v souvislosti se špatným stavem vozovky zaplatilo 52% řidičů za jeho opravu do 5000,- Kč, dalších 30% řidičů vydalo za opravy vozidla částky do 20.000,- Kč a zhruba 4% dotázaných uhradilo autoservisu částku do 50.000,- Kč. Zbylých 14% řidičů si své vozidlo opravili sami.

Pojištění proti špatnému stavu vozovky nabízí DIRECT pojišťovna od března letošního roku, a to za cenu 345 Kč ročně. Toto připojištění může být vhodným doplňkem zejména k povinnému ručení, ale lze jej sjednat i k ostatním typům pojištění vozidel, které DIRECT pojišťovna nabízí. Je možné, že se podobná varianta připojištění objeví časem i v nabídkách jiných pojišťoven.

6. 4. 2012

mPojištění.cz | povinné ručení online
© mPojištění.cz 2010 - 2015
Wellness pobyty     Pneuservis, autoservis, pneumatiky, pneu