Povinné ručení mPojištění.cz
Jsme specialisté na povinné ručení
Ušetříte až 70% z běžné ceny
Originály dokumentů ihned poštou

Pojišťovny

Loga pojišťoven

Pojistěte se snadno

  • Zadejte základní údaje do kalkulačního formuláře
  • Porovnejte si nabídky v přehledné tabulce
  • Vyberte si povinné ručení, které vám nejvíce vyhovuje
  • Zadejte doplňující údaje pro přípravu pojistné smlouvy
  • Uzavřete povinné ručení
Podrobnější popis:
Jak uzavřít
povinné ručení
Nové okno

Jak změnit pojišťovnu

Ušetřete až několik tisíc korun každý rok. Se změnou pojišťovny vám pomůžeme.
Více informací Nové okno

Klientská linka

pondělí až pátek 9:00–16:00

731 041 860

Nejčastější důvody pojistných událostí z povinného ručení

Poslední statistiky automobilových nehod jasně ukazují, že nejčastější nehody bývají způsobeny nedodržením bezpečné vzdálenosti mezi vozidly, a při parkování. Jakkoli jsou tyto dva problémy celoroční otázkou, s výskytem prvního či dlouhotrvajícího sněhu se zhoršují. Mnoho řidičů má opakující se problém s odhadem bezpečné vzdálenosti při jízdě městem, a s nenadálou sněhovou nadílkou se jejich úsudek ještě zhoršuje.

Raději dále než blíže

Podle průzkumů většiny pojišťoven působících na českém trhu bylo zjištěno, že až 40% všech pojistných událostí z povinného ručení se stane právě v důsledku nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi vozidly. I když se většinou jedná o finančně menší částky, při celkovém počtu těchto pojistných událostí pojišťovny vyplatí na pojistném plnění značné sumy ročně právě z této příčiny. Navíc počasí je zde jedním z hlavních ovlivňujících faktorů. Pokud je snížená viditelnost, námraza nebo větší nadílka sněhu, jsou tyto události pro pojišťovny každodenní samozřejmostí.

Mnoho škod způsobují nepozorní řidiči

Velká část řidičů navíc dělá, i přes své několikaleté zkušenosti s řízením, často základní chyby. Tou největší je nevěnování dostatečné pozornosti při řízení či parkování. Na vině je většinou telefonování, sledování svého vzhledu nebo hledání různých věcí v taškách či kapsách. Tyto a jiné činnosti přiznává při pojistných událostech až 27% procent všech řidičů. Přestože je toto jeden z významných faktorů nehodovosti na českých silnicích, někteří čeští řidiči ani řidičky se z něj doposud dostatečně nepoučili, a proto i škody z těchto příčin jsou časté.

26. 1. 2013

mPojištění.cz | povinné ručení online
© mPojištění.cz 2010 - 2015
Wellness pobyty     Pneuservis, autoservis, pneumatiky, pneu