Povinné ručení mPojištění.cz
Jsme specialisté na povinné ručení
Ušetříte až 70% z běžné ceny
Originály dokumentů ihned poštou

Pojišťovny

Loga pojišťoven

Pojistěte se snadno

  • Zadejte základní údaje do kalkulačního formuláře
  • Porovnejte si nabídky v přehledné tabulce
  • Vyberte si povinné ručení, které vám nejvíce vyhovuje
  • Zadejte doplňující údaje pro přípravu pojistné smlouvy
  • Uzavřete povinné ručení
Podrobnější popis:
Jak uzavřít
povinné ručení
Nové okno

Jak změnit pojišťovnu

Ušetřete až několik tisíc korun každý rok. Se změnou pojišťovny vám pomůžeme.
Více informací Nové okno

Klientská linka

pondělí až pátek 9:00–16:00

731 041 860

Na zimní dovolenou raději s cestovním pojištěním

Chystáte se na zimní dovolenou a stále váháte, zda se pojistit nebo riskovat, že se možná vám ani vašim blízkým nic nestane? Raději nic neriskujte a užívejte si naplno chvíle odpočinku.
Češi jsou v Evropě známí tím, že jsou zkušení a ukáznění lyžaři. Do alpských středisek zamíří každou zimu asi kolem 500 tis. českých lyžařů a asi 900 tis. dospělých i dětí vyráží na zimní radovánky do českých hor. Jen málokdo si dnes troufne vyrazit za hranice naší země bez pojištění. Například jeden z běžných úrazů při lyžování, což je zlomenina končetiny vás může stát v Alpách kolem 400 tis. korun.
K největšímu počtu asistenčních zásahů, dle statistik, dochází během měsíců únor a březen, nejméně pak v prosinci. Nejvíce zimních asistenčních případů řeší v pojišťovny v Rakousku a také v Itálii. Na třetím místě je Egypt, kde jsou využívány asistenční služby nejen v létě, ale i v zimě.
Co se týká lékařských diagnóz, v létě i zimě dominují žebříčku úrazy. V letním období jsou to pak také zažívací obtíže. Na třetí místo se řadí infekční onemocnění horních a dolních cest dýchacích. V zimní sezóně mají poslední dvě diagnózy opačné pořadí.

Jestliže jste občanem Evropské unie, máte ve všech zemích EU nárok na poskytnutí zdravotní péče, který plyne z Evropského průkazu zdravotního pojištění. Tento nárok však můžete uplatnit pouze u státních zdravotních zařízení. Zejména byste měli vědět, na které záležitosti se pojištění vůbec nevztahuje, jako například převoz helikoptérou do nemocnice či uhrazení nákladů na cestu domů. V okolí lyžařských středisek najdete mnoho zdravotnických zařízení, ale tato zařízení bývají soukromá, a v těchto soukromých ordinacích nemůžete k úhradě léčby využít standardního zdravotního pojištění. Vždy je lépe mít své komerční cestovní pojištění.

Pojištění odpovědnosti

Zatímco v letní sezóně je počet pojistných událostí z připojištění odpovědnosti za škodu jen minimální, v zimě je tento počet mnohem vyšší. Bohužel se Češi stále častěji setkávají s velkým nešvarem při zimních zájezdech, kdy při srážce na sjezdovce, se cizinci snaží vytěžit z Čechů velkou finanční náhradu, přestože třeba nehodu vůbec nezavinili. Jestliže takto obviněný lyžař nemá pojištění, bude tuto dovolenou splácet třeba celý život. Ani když má lyžař sjednáno pojištění odpovědnosti, nesmí ztrácet obezřetnost. V případech plnění z pojištění odpovědnosti musí mít pojištěný zajištěné svědky události a v žádném případě nepodepisovat nic, čemu nerozumí. K těmto případům dochází při návštěvě alpských zemí, kde se někteří právníci snaží pod tlakem okolností donutit vystrašené lidi k podpisu dokumentů. Tento podpis vám pak může zkomplikovat celý zbytek života. Příklad ze zkušenosti pojišťovny: Na klientce pojišťovny, která se střetla s německou lyžařkou na sjezdovce v Itálii, vymáhali advokáti poškozené lyžařky téměř 2 mil. korun a dalších 240 tis. uplatnila také německá zdravotní pojišťovna. Advokát poškozené německé lyžařky nejdříve nechtěl přijmout žádný kompromis. Po prohlídce revizním lékařem a složitých jednáních nakonec pojišťovna s právníkem a dalšími zúčastněnými stranami se dohodli na narovnání, které se pohybovalo okolo jednoho milionu korun. Výdaje klientky české pojišťovny byly s tímto případem minimální, jelikož byly pokryty z pojištění odpovědnosti.

Cestovní pojištění vám zachrání mnoho peněz

Jak se říká, zdraví je k nezaplacení. Toto si uvědomíme až tehdy, kdy za léčení v zahraničí musíme platit vlastními penězi. Můžeme porovnat, jaké částky bychom zaplatili ze svého či cenu pojištění, které by nás tohoto závazku zbavilo. Častými úrazy z lyží či snowboardu jsou zlomené končetiny, cena léčení v zahraničí se může vyšplhat hodně vysoko. Příklady úkonů prováděných při zlomeninách nohou mohou být rentgen, operace, převoz sanitkou s lékařským dozorem zpět do Čech. Náklady stoupají do řádů několika set tisíc. Bez pojištění můžete poté na další lyžování zapomenout, a nejen na lyžování.
Jeden seniorský klient pojišťovny si s manželkou vyrazili před vánoci do Alp do Rakouska. Na sjezdovce se mu stal vážný úraz, bohužel zde nebyli žádní světci. Nejspíše došlo k pádu, a jelikož muž neměl helmu, vážně si poranil hlavu. Klient byl vrtulníkem transportován do nemocnice. Prvotní vyšetření ukázala velké krvácení do mozku. Po několika dnech hospitalizace bylo možné klienta převézt do nemocnice v ČR s odhadem na celkové uzdravení. Po celou dobu léčení byla přítomna klientova manželka, která byla spolu s ním převezena domů. U tohoto manželského páru se celkové náklady na zásah, léčení a převoz vyšplhaly na 600 tis. korun.

Je celkem zbytečné hazardovat a vyrazit na lyže bez cestovního pojištění. Toto pojištění můžete sjednat po internetu, u kteréhokoliv pojišťovacího zprostředkovatele.

Dalším příklad, kdy vás může cestovní pojištění zachránit před celoživotním splácením: Klientka vyrazila na studijní pobyt na Nový Zéland. Postihly ji velké bolesti zad, které vyústily v závažné poruchy hybnosti nohou. Tento případ si žádal několikatýdenní hospitalizace a stálou antibiotickou léčbu. Po zlepšení zdravotního stavu studentky, se jí podařilo komerčním letem včetně lékařského doprovodu vrátit domů. Celková částka léčení se vyšplhala na 1,7 mil. Kč.

Hospitalizace v letech 2012 a 2013


Místo hospitalizace v letech 2012 a 2013


Asistenční služby 24 hodin denně k cestovnímu pojištění

Jestliže máte v rámci vašeho cestovního pojištění sjednánu asistenční službu, můžete tuto službu využít obvykle 24 hodin denně, celých 7 dní v týdnu z kteréhokoli místa na světě. Tato služba je pro vás v českém jazyce. Co vám asistenční služba nabídne? Vyhledá nejbližší příhodné zdravotnické zařízení, poskytne garanci platby. Vyjedná konzultaci s českým lékařem a dohodne dohled nad postupem léčby. Komunikuje s vaší rodinou či vašimi blízkými a v případě nutnosti zprostředkuje váš návrat domů.

Můžete využít i pojištění u vaší platební karty

Jako součást vaší platební karty může být i sjednáno cestovní pojištění. Před cestou však prověřte, čeho se pojištění týká a zda je skutečně platné. Toto pojištění může být limitováno místem, po kterém platí, délkou pobytu a částkou pojistného plnění či rozsahem rizika uskutečněných aktivit. Mnoho těchto pojištění kryje pouze tak zvanou standardní dovolenou, například plavání či společenské aktivity, jestliže se ale chystáte lyžovat v terénu či pokořit divokou řeku, určitě si sjednejte cestovní pojištění.

Naše doporučení

Přestože máte uzavřeno cestovní pojištění, nepřeceňujte své síly a zbytečně neriskujte. Jestliže vědomě překročíte předem známá pravidla, například se vydáte do hor i přes varování lavinového nebezpečí, pojištění vás od placení neochrání. Pečlivě si přečtěte kapitolu Výluk z pojištění. Zde budete mít jasně vyjmenovány ty činnosti, které jsou vám zapovězeny, respektive v případě škodní události za vás pojišťovna náklady za léčení a jiné náklady neuhradí. Jestliže jedete na dovolenou vlastním vozem, určitě prověřte také pojištění vašeho vozu. Na jaké okolnosti a služby se vaše pojištění vztahuje. Nezapomeňte mít vždy obuty zimní pneumatiky a přibalit sněhové řetězy. Před odjezdem prověřte trasu, uzavírky, objížďky a aktuální stav vozovek. Některá místa v horách mohou být kvůli sněhu uzavřena. Pro případ nepředvídaného zdržení si vezměte sebou dost jídla a pití. V případě selhání navigace je klasická mapa k nezaplacení.
Nyní již přejeme šťastnou cestu bez nehod a klidnou dovolenou.

10. 2. 2013

mPojištění.cz | povinné ručení online
© mPojištění.cz 2010 - 2015
Wellness pobyty     Pneuservis, autoservis, pneumatiky, pneu