Povinné ručení mPojištění.cz
Jsme specialisté na povinné ručení
Ušetříte až 70% z běžné ceny
Originály dokumentů ihned poštou

Pojišťovny

Loga pojišťoven

Pojistěte se snadno

  • Zadejte základní údaje do kalkulačního formuláře
  • Porovnejte si nabídky v přehledné tabulce
  • Vyberte si povinné ručení, které vám nejvíce vyhovuje
  • Zadejte doplňující údaje pro přípravu pojistné smlouvy
  • Uzavřete povinné ručení
Podrobnější popis:
Jak uzavřít
povinné ručení
Nové okno

Jak změnit pojišťovnu

Ušetřete až několik tisíc korun každý rok. Se změnou pojišťovny vám pomůžeme.
Více informací Nové okno

Klientská linka

pondělí až pátek 9:00–16:00

731 041 860

Majitelé aut začínají aktivně využívat přímou likvidaci

Přestože tuto službu má sjednáno velké množství klientů, ke své škodě ji využívá pouze malá část z nich. Častěji tuto službu využívají spíše ženy. Například Česká pojišťovna nabízí tento servis všem klientům povinného ručení od konce září 2010.

Co je přímá likvidace

Tato služba má pro klienta povinného ručení zjednodušit proces likvidace pojistné události, ve které se ocitne na místě poškozeného. Jestliže máte sjednáno povinné ručení se službou přímé likvidace a vaše vozidlo bylo poškozeno jiným vozidlem, tuto událost jen oznámíte své pojišťovně. Vaše pojišťovna za vás vyřeší všechny úkony týkající se likvidace škody. Škodu zaregistruje, zlikviduje a vyplatí pojistné plnění. Sama kontaktuje pojišťovnu viníka a vše vyřeší za vás. Součástí této služby mohou být i další benefity, například odtahová služba, odvoz řidiče nebo dalších pasažérů z místa nehody.

Využívejte moderních aplikací

K nahlášení dopravní nehody lze využít i mobilní či internetové aplikace pojišťoven. Vlivem stresu po nehodě si účastníci nemusí vzpomenout na všechny kompletní náležitosti týkající se dopravní nehody. Proto je vhodné nehodu pojišťovně ohlásit telefonicky přímo z místa nehody, nehodu a okolnosti vyfotit například mobilním telefonem. Další potřebné informace můžete doplnit právě prostřednictvím mobilní či internetové aplikace pojišťovny. Čím dříve bude mít pojišťovna všechny potřebné informace a doklady, tím dříve může být vaše pojistná událost vyřízena.

Jak tato služba zákazníkům vznikla

České pojišťovny se touto službou inspirovaly v zahraničí, tato služba je běžně využívaná v západní Evropě, nejvíce v Německu, Rakousku nebo Francii. Klienti těchto zemí využívají vzájemná clearingová centra, která si případy mezi sebou předávají.

21. 3. 2013

mPojištění.cz | povinné ručení online
© mPojištění.cz 2010 - 2015
Wellness pobyty     Pneuservis, autoservis, pneumatiky, pneu