Povinné ručení mPojištění.cz
Jsme specialisté na povinné ručení
Ušetříte až 70% z běžné ceny
Originály dokumentů ihned poštou

Pojišťovny

Loga pojišťoven

Pojistěte se snadno

  • Zadejte základní údaje do kalkulačního formuláře
  • Porovnejte si nabídky v přehledné tabulce
  • Vyberte si povinné ručení, které vám nejvíce vyhovuje
  • Zadejte doplňující údaje pro přípravu pojistné smlouvy
  • Uzavřete povinné ručení
Podrobnější popis:
Jak uzavřít
povinné ručení
Nové okno

Jak změnit pojišťovnu

Ušetřete až několik tisíc korun každý rok. Se změnou pojišťovny vám pomůžeme.
Více informací Nové okno

Klientská linka

pondělí až pátek 9:00–16:00

731 041 860

Každých 40 minut je v Česku ukradeno vozidlo

Dle statistik České asociace pojišťoven je v každé 40 minutě ukradeno jedno vozidlo. Počet ukradených vozidel denně je zhruba 35 a měsíčně je to průměrně 1050 vozidel. A pouhá pětina majitelů automobilů má uzavřeno havarijní pojištění.

Krádeže vozidel

Krádeže vozidel se řadí mezi velmi dobře řízenou trestnou činnost, která je prováděna napříč hranicemi regionů a států. Skupiny pachatelů mají svou činnost dobře zorganizovanou a jednotlivé činnosti provádí úzce specializovaní pachatelé. Část ukradených vozidel je použita k dalšímu provozu, díky padělaným nebo změněným dokladům. Dle odhadu kriminalistů jsou asi 2/3 zcizených vozidel rozebrány na náhradní díly. Zhruba 10 – 20% vozidel je vyvezeno do zemí, jako je Ukrajina nebo Rusko. Jedná se hlavně o luxusní automobily značek Porsche, Audi a BMW. Vozidla z Čech cestují přes Polsko ke svým novým majitelům na východě.

Statistiky

K nejrizikovějším regionům ve statistikách krádeží patří hlavní město Praha, dále Severní Čechy, Středočeský a Moravskoslezský kraj. Ke krádežím nejčastěji dochází ve větších sídlištích, u supermarketů, hotelů a v rekreačních oblastech.
Dobrá zpráva je, že počet krádeží v Česku mírně klesá. Jednou z příčin tohoto poklesu je i otevření hranic Schengenu. Pachatelé nyní více zaměřují své krádeže na zahraničí a to hlavně v pohraničních oblastech Rakouska a Německa.

Nejčastěji používaným zabezpečením vozidel je klíč s imobilizérem. Bohužel jinak majitelé svá vozidla výrazněji nezabezpečují, případně používají pouze jednoduché mechanické způsoby zabezpečení, které zkušený pachatel dokáže lehce překonat. Satelitní a vyhledávací systémy jsou používány spíše ve vozidlech vyšších tříd a majitelé vozidel středních a nižších tříd do těchto systémů investují jen výjimečně.

Rizikové chování majitelů vozidel

Často sami vlastníci vozidla napomáhají zlodějům tím, že zapomenou uzamknout vozidlo, nechají klíčky ve vozidle nebo přímo na očích všech kolemjdoucích nechají ležet cenné věci např. telefon, zavazadlo, doklady nebo navigaci.

 

29. 5. 2013

mPojištění.cz | povinné ručení online
© mPojištění.cz 2010 - 2015
Wellness pobyty     Pneuservis, autoservis, pneumatiky, pneu