Povinné ručení mPojištění.cz
Jsme specialisté na povinné ručení
Ušetříte až 70% z běžné ceny
Originály dokumentů ihned poštou

Pojišťovny

Loga pojišťoven

Pojistěte se snadno

  • Zadejte základní údaje do kalkulačního formuláře
  • Porovnejte si nabídky v přehledné tabulce
  • Vyberte si povinné ručení, které vám nejvíce vyhovuje
  • Zadejte doplňující údaje pro přípravu pojistné smlouvy
  • Uzavřete povinné ručení
Podrobnější popis:
Jak uzavřít
povinné ručení
Nové okno

Jak změnit pojišťovnu

Ušetřete až několik tisíc korun každý rok. Se změnou pojišťovny vám pomůžeme.
Více informací Nové okno

Klientská linka

pondělí až pátek 9:00–16:00

731 041 860

Jak ušetřit na povinném ručení

Jednou z možností, jak ušetřit na povinném ručení je zvolení roční platby pojistného. Téměř všechny pojišťovny zvýhodňují klienty, kteří uhradí pojistné jednou ročně. Při roční platbě povinného ručení můžete získat navíc další slevy či doplňkové služby.

Roční platba pojistného

Pokud si vyberete roční platbu pojistného, získáte od pojišťovny slevu na vaše povinné ručení. Tato sleva se pohybuje v řádu několika procent. Výše této slevy závisí na nabídce konkrétní pojišťovny. Obvyklá je sleva 5 procent, ale ani sleva ve výši 10 procent není výjimkou.

Področní platba povinného ručení

Povinné ručení můžete zaplatit také v pololetních či čtvrtletních platbách. Tím však přijdete o některé slevy a bonusy navíc.V případě področních plateb je cena povinného ručení vyšší. U pololetní platby povinného ručení pojišťovny obvykle nemají k základní ceně přirážku, ovšem ani neposkytují slevu a jiné výhody.

Pokud se rozhodnete pro čtvrtletní platby povinného ručení, zde již dochází k navýšení ceny za pojistné a to až o 12 procent. Pojišťovny si totiž do čtvrtletních splátek připočítávají náklady za provedenou platbu. Čtvrtletní platby povinného ručení jsou pro pojišťovnu náročnější také na správu pojistné smlouvy. Proto je čtvrtletní platba pojistného nejdražší z uvedených možností.

Finančně nejvýhodnější varianta je tedy roční platba pojistného. A to, i pokud chcete vozidlo v brzké době prodat. V případě prodeje vozidla má pojišťovna povinnost vám poměrnou část pojistného vyplatit zpět (tzv. nespotřebované pojistné).

Porovnejte si rozdíly

Jednotlivé nabídky povinného ručení od všech pojišťoven si můžete porovnat pomocí kalkulačky povinného ručení na našich webových stránkách mPojisteni.cz. Zadejte údaje o vašem vozidle a zvolte čtvrtletní platbu pojistného. Cenu si zapamatujte a poté zvolte roční formu platby na povinné ručení. Sami se tak přesvědčíte, kolik můžete volbou roční platby ušetřit.

Například:
Pokud vlastníte vozidlo s výkonem 81 kW, bydlíte ve městě, které má nad 50 000 obyvatel a rozhodnete se pro roční platbu povinného ručení, oproti pololetním či čtvrtletním splátkám povinného ručení tím ušetříte až 243 Kč.
Z modelového příkladu je zřejmé, že volba roční platby za povinné ručení je výhodnější a že touto volbou ušetříte další peníze.

15. 3. 2012

mPojištění.cz | povinné ručení online
© mPojištění.cz 2010 - 2015
Wellness pobyty     Pneuservis, autoservis, pneumatiky, pneu