Povinné ručení mPojištění.cz
Jsme specialisté na povinné ručení
Ušetříte až 70% z běžné ceny
Originály dokumentů ihned poštou

Pojišťovny

Loga pojišťoven

Pojistěte se snadno

  • Zadejte základní údaje do kalkulačního formuláře
  • Porovnejte si nabídky v přehledné tabulce
  • Vyberte si povinné ručení, které vám nejvíce vyhovuje
  • Zadejte doplňující údaje pro přípravu pojistné smlouvy
  • Uzavřete povinné ručení
Podrobnější popis:
Jak uzavřít
povinné ručení
Nové okno

Jak změnit pojišťovnu

Ušetřete až několik tisíc korun každý rok. Se změnou pojišťovny vám pomůžeme.
Více informací Nové okno

Klientská linka

pondělí až pátek 9:00–16:00

731 041 860

Hudba ovlivňuje chování řidiče

Většina řidičů při jízdě poslouchá rádio, popřípadě hudbu z CD nebo jiných nosičů. Zajímavá čísla ukazují výsledky ankety, která byla mezi řidiči provedena DIRECT Pojišťovnou.

Celkem 44 % dotázaných řidičů si nejčastěji pouští rádio, dalších 49 % řidičů si pouští rádio v kombinaci s CD přehrávačem. Jen 7% dotázaných poslouchá pouze CD, MP3, nebo kazety.

Rádio s CD je dnes standardním vybavením prakticky každého automobilu. Hudba však ovlivňuje chování a koncentraci člověka za volantem. Zejména hudba hlasitá. Otázkou je, jaký velký vliv má hudba na řidiče, na jeho chování a na styl jízdy.

Je prokázáno, že pokud řidič poslouchá příliš dynamickou hudbu, tak aniž by si to uvědomoval, má podvědomě tendenci jezdit ve stejném stylu - tedy rychleji a agresivněji. Tento fakt ostatně potvrzuje i 31 % dotázaných řidičů. Dalších 19 % řidičů přiznává, že hudba v autě snižuje jejich pozornost! A zde už může řidiče od způsobení dopravní nehody dělit jen několik okamžiků.

Pouze 9 % dotázaných řidičů uvedlo, že během jízdy rádio, ani hudbu z jiných nosičů neposlouchá, protože je při jízdě ruší. Někteří z těchto řidičů uvádí, že jim hudba brání vnímat zvuk motoru a další zvuky, což může být opravdu nebezpečné. Hlavně v městském provozu, kdy řidič musí sledovat různé podněty, aby mohl rychle a správně reagovat. Hlasitá hudba totiž může přehlušit zvuk sirény jedoucího hasičského, policejního nebo sanitního vozu či výstražné troubení ostatních řidičů.

Opačného názoru jsou řidiči, kteří uvádí, že jim poslech hudby za jízdy autem pomáhá. Celkem 44% dotázaných uvedlo, že poslech hudby jim při dlouhých cestách pomáhá v soustředění se na jízdu a také jim zamezuje za jízdy usnout. Dalších 6 % řidičů používá hudbu k zabavení dětí jedoucích s nimi v autě.

Poslech hudby za jízdy může tedy působit jak pozitivně tak i negativně. V každém případě bychom vliv hudby na náš styl řízení neměli podceňovat a minimálně si být vědomi toho, že hudba je jedním z faktorů, které mohou ovlivnit naši náladu a chování za volantem.

25. 4. 2012

mPojištění.cz | povinné ručení online
© mPojištění.cz 2010 - 2015
Wellness pobyty     Pneuservis, autoservis, pneumatiky, pneu